tnf
16 بهمن 1401 - 11:20

برگزاری اجتماع «دختران زینبی» ایام دهه فجر در همدان/ اجرای 100 عنوان برنامه

مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری همدان از برگزاری اجتماع «دختران زینبی» دهه فجر در همدان خبر داد و گفت: در این ایام 100 عنوان برنامه برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، فاطمه ستاری نوید ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت کمیته زنان و خانواده استانداری همدان طی دهه فجر اظهار کرد: دهه فجر امسال یکصد عنوان برنامه در استان توسط این کمیته برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با علما، بزرگان، پیشکسوتان و ائمه جمعه، افتتاح بازارچه‌ها، برگزاری نمایشگاه‌ مدرسه و انقلاب و نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی ـ اقتصادی، برگزاری برنامه‌‌های فرهنگی، جشن‌ها و پنل‌های علمی از جمله برنامه‌های دهه فجر است.

مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری همدان بیان کرد: برگزاری نشست‌های گفتمان‌ساز، معرفی الگوهای برتر، تبیین دستاوردهای انقلاب در حوزه زنان و خانواده، پیشرانی زنان در انقلاب اسلامی در برنامه دهه فجر قرار دارد.

وی از اجتماع دختران زینبی در همدان خبر داد و افزود: نهضت پیشرفت بانوان، «روایتگری جهاد تبیین»، مسابقات فرهنگی ـ ورزشی، هنری، برپایی میز خدمت با رویکرد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، جشن عبادت برای دختران و اهدا جوایز به مادران دارای سه فرزند از دیگر برنامه‌های این ایام است.

ستاری‌نوید به برگزاری طرح «حال خوب مادری» با حضور مادران و برگزاری جشن‌هایی فاخر برای آنها در دهه فجر اشاره کرد و گفت: فراهم‌سازی زمینه حضور و مشارکت قشر عظیم زنان در برنامه‌ریزی و برگزاری باشکوه طرح مناسبت‌های ملی، انقلابی و آیین بزرگداشت دهه فجر و آشناسازی بیشتر آنان با دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه زنان و معرفی الگوی زن مسلمان ایرانی به عنوان الگوی سوم مدنظر است.

وی تبیین دستاوردهای علمی، فرهنگی، ورزشی، هنری و ... زنان پس از انقلاب اسلامی در این ایام را حائز اهمیت دانست و به بهره‌مندی از ظرفیت تشکل‌های دولتی و غیر دولتی مرتبط با حوزه زنان و خانواده اشاره کرد و افزود: انجام هماهنگی برای استفاده از توانمندی علمی، هنری و فرهنگی زنان به منظور نمایش خلاقیت‌های آنان و دستاوردهای انقلاب از جمله موضوعات مورد توجه است.

این مسئول بیان کرد: تجلیل از زنان تاثیر‌گذار در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری، ورزشی و سازندگی استان و بهره‌مندی از استطاعت‌ هنری زنان در جهت نشاط آفرینی و امیدافزایی مدنظر است.

پایان پیام/۸۹۰۲۶/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019654