tnf
12 بهمن 1401 - 19:52

ایجاد شبکه‌ای از افراد کارآفرین، قدرت دانشگاه فنی و حرفه‌ای را به نمایش می‌گذارد

قائم مقام وزیر و رئیس مرکز هیأت‌های امنا و ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اجلاس رؤسای دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور گفت: ایجاد شبکه‌ای از افراد کارآفرین، قدرت دانشگاه فنی و حرفه‌ای را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش  گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، محمد سلیمانی قائم مقام وزیر علوم هم‌زمان با آغاز چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در اجلاس رؤسای دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور، امروز را تقارن اعیاد دانست و به مناسبت دهه فجر، ظهور بنیانگذار جمهوری اسلامی را تحولی برای جهان دانست.

سلیمانی در مقایسه دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دیگر دانشگاه‌ها، روند رو به رشد این دانشگاه را یادآور شد و دلیل آن را تقاضا محور بودن آن دانست و افزود: بازار کار، پشت سر این دانشگاه قرار دارد و این یک مزیت برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

وی ضمن توصیه به روسای دانشگاه‌ها برای گام برداشتن به سمت جلو، تاکید کرد: باید شبکه‌ای از افراد کارآفرین ایجاد کنید، قدرت دانشگاه را به نمایش درآورید و توانمندی ۱۸۱دانشکده و آموزشکده را در کشور مانور دهید.

قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز هیئت‌های امنای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تقویت ارتباط دانشجویان با صنعت، آموزش شیوه‌های مذاکره را پیشنهاد داد و گفت: دانشگاه‌های ما در سال‌های اخیر از نظر کمی وسعت پیدا کرده است و امیدواریم از نظر کیفی هم ارتقا پیدا کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013646