tnf
12 بهمن 1401 - 22:46

آیت الله جواد فاضل لنکرانی: هر حنجره جز به وحدت، حنجره شیطان است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حنجره دین کلام وحدت و برادری است و تفرقه فقط کار شیطان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امشب در اجتماع علمای شیعه و اهل سنت در مسجد جامع بندرعباس اظهار کرد: انقلاب ما نقطه عطف تاریخ اسلام است و باید قدردان این نعمت انقلاب باشیم.

وی با بیان اینکه انقلاب ما ریشه در قرآن کریم داشت و مبنای اتحاد و انسجام ما قرآنی است که حتی یک کلمه آن در شیعه و سنی متفاوت نیست، عنوان کرد: قرآن مباحثی دارد که در آن تردیدی نیست و یکی از آن قانون بودن قرآن و ولایت قطعی خدا است و کلام خدا آن است که کفار را رییس خود قرار ندهید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: اسلامی که به عنوان دین خاتم آمده، جامعیت دارد و برای همه امور بشر راه حل دارد و برای حکومت مسلمین نیز راه نشان داده و آن پرهیز از دادن امور جامعه به دست کفار و وحدت میان همه اقشار و در راس آن وحدت میان شیعه و سنی است.

آیت الله فاضل لنکرانی پرهیز جامعه از منازعه را بخشی از فقه اجتماعی برآمده از قرآن در کنار تکالیف فردی عنوان کرد و تصریح داشت: امام نوع حکومت را از قرآن گرفت و از واضحات دین است که مسلمانان امور حکومت خویش را به غیر مسلمان نسپارند.

وی بیان داشت: رژیم پهلوی تمام امور کشور را در ید قدرت آمریکا قرار داده بود و حتی نمایندگان مجلس را نیز با نظر خودشان انتخاب و حتی قطعاتی از کشور را جدا و برای خودشان بر می‌داشتند اما در جنگ دیدیم که با مجاهدت شهدا و رزمندگان حتی یک وجب از خاک وطن جدا نشد.

وی ادامه داد: در جهاد تبیین به مردم بگوییم که چگونه یک ملتی با قدرت درون زای خویش و با حاکمیت دین خدا به قدرتی تبدیل شده که قدرت‌ها را به چالش کشیده و ما را به خاطر دستاوردهای‌مان تحریم می‌کنند.

آیت الله فاضل لنکرانی اضافه کرد: قرآن را در اغتشاشات آتش زدند چون در آن آیه جهاد و استکبارستیزی است و آنها از قرآن می‌ترسند چون راه رهایی از ظلم دشمن را نشان می‌دهد.

وی انتقال آگاهی از هویت فکری انقلاب به نسل امروز را یک ضرورت دانست و گفت: مایوس کردن مردم و متدینین یک روش از سوی دشمنان است و هر کسی وظیفه دارد تا در هر شکل و نحوی از این انقلاب دفاع کند.

وی با یادکردی از روزهای حضور مرحوم پدرش در بندرلنگه، از تلاش‌های حجت الاسلام رکنی در این شهرستان قدردانی و گفت: حنجره دین کلام وحدت و برادری است و تفرقه فقط کار شیطان است.

به گزارش فارس، در حاشیه این مراسم ۲۰ نفر از دانش آموختگان حوزه علمیه معمم شدند.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013937