tnf
21 دی 1401 - 16:02

افتتاح پروژه‌های نیمه تمام در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد_استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تعدادی از پروژه های نیمه تمام در دهه فجر افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حیدری صبح روز چهارشنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: دشمن تلاش می‌کند تا با دسیسه‌های خود وحدت در کشور را دچار خدشه کند، اما این شهدا هستند که با حضور خود موجب ایجاد معنویت و وحدت مجدد در کشور می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه شهادت شهید مدافع امنیت محمد گودرزی نشان می‌دهد راه شهادت هنوز باز است، افزود: باید پیام شهدا که همان عمل به وظیفه برای خدشه دارنشدن وحدت در کشور استرا درک کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: جلوگیری از وقوع فساد در ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌ها، یکی از پیام‌های شهدا است، شهدا از جان خود برای حفظ آب و خاک کشور گذشتند و راه امانت داری از این ایثار، پاکدستی و پاسخگویی به مردم است.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: خوشبختانه بعد از سال‌ها خشکسالی شاهد بارش رحمت الهی به ویژه برف هستیم، به همین دلیل به‌علت برودت هوا و برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی تعطیلی ادارات، مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار قرار گرفت.

وی سرانه مصرف انرژی در ایران را با کشور چین برابر دانست و گفت: نحوه صحیح مصرف، در تابستان با مدیریت مصرف برق و در زمستان با مدیریت مصرف گاز باید در بین مردم فرهنگ‌سازی شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری به دیدار استانداران با رئیس‌جمهور اشاره و خاطرنشان کرد: در یک جلسه اختصاصی با رئیس‌جمهور، مشکلات برجسته استان مطرح و دستورات ویژه برای حل مشکلات صادر شد.

حیدری اضافه کرد: یکی از موضوعات مهم در چهارمحال و بختیاری تحقق مصوبات سفر ریاست جمهوری در این استان است، مدیران با یک کار جمعی مصوبات سفر را پیگیری کنند تا شاهد اتفاقات خوبی در یکسال آینده در استان باشیم.

وی بیان کرد: مسائل و مشکلات چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های مختلف از نظر اعتبارات ۱۴۰۱، مصوبات سفر ریاست جمهوری و.... به‌صورت دقیق در جلسات کارشناسی و تخصصی بررسی می‌شود و برای حل مشکلات زمان‌بندی تعیین شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مدیران از وزرای مربوطه، تعهدات وزارتخانه در سفر ریاست جمهوری را پیگیری کنند، برای جذب اعتبارات سفر نیازمند ظرفیت‌سازی هستیم، تا برگشت نخورد نباید هیچ مانعی در خصوص جذب اعتبارات استانی و سفر ریاست جمهوری در استان وجود داشته باشد و برگشت اعتبار را نمی‌پذیریم.

حیدری افزود: طبق آمار فعلی دو برابر اعتبار پروژه‌های هفته دولت در دهه فجر در این استان شاهد افتتاح پروژه‌های مختلف خواهیم بود.

وی ادامه داد: افتتاح پروژه‌های عمرانی، امید را در بین مردم زنده می‌کند و مصداق جهاد تبیین مدیران دستگاه‌های اجرایی خدمات‌دهی مطلوب به مردم و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است.

استاندار چهارمحال و بختیاری به پروپاگاندای رسانه‌ای با هدف ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم و لزوم تقویت روابط‌عمومی‌های دستگاه اجرایی و اطلاع رسانی اشاره کرد.

حیدری عنوان کرد: مرحله اول اعتبارات بحران در چهارمحال و بختیاری جذب شده است و این استان توانست به سرعت اعتبارات بحران در مرحله اول جذب کند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های امدادی و خدماتی در چهارمحال و بختیاری در سیل و بارش برف عملکرد خوبی داشتند، هر چند محدودیت در تجهیزات در استان وجود دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در حوزه اشتغال باید شاهد افزایش بهره‌وری با ایجاد اشتغال دانش‌بنیان باشیم، برای مثال می‌توان به توسعه گلخانه‌ها اشاره کرد، مساحت گلخانه‌ها در این استان ۲۸ هکتار نسبت به سال گذشته رشد داشته و ۳۰۰ هکتار دیگر نیز در دست اقدام است، این اقدامات اشتغال پایدار ایجاد می‌کند.

حیدری اضافه کرد: تلاش کنید تا کارگاه‌ها و کارخانجات راکد در این استان با رفع موانع در ستاد تسهیل و حمایت مالی از آن‌ها به چرخه تولید بازگردند، همانگونه که با اقدامات صورت ۶۵ واحد تولیدی راکد در استان به چرخه تولید برگشته است.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی اهمیت بسیاری دارد چراکه این مسئله به در کنار جذب تسهیلات بانکی به ایجاد اشتغال جهشی کمک می‌کند.

حیدری امنیت غذایی را یکی از مسائل حائز اهمیت دانست و یادآور شد: با تغییر الگوی کشت علاوه بر تأمین نیاز کشور به تولید محصولات استراتژیک در راستای ایجاد اشتغال پایدار می‌انجامد.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن باید جاذبه داشته باشد، ۶۰ درصد زمین مورد نیاز برای احداث مسکن در این طرح در استان تأمین شده است و دستگاه‌ها برای ساخت مسکن برای کارکنان خود تنگ‌نظری نداشته باشد.

حیدری ادامه داد: تخلف خط قرمز در دستگاه‌های اجرایی و جفا به خون شهدا است، مدیر در کاهش و پیشگیری از تخلف در مجموعه ذی ربط خود نقش مؤثر دارد و تغییر دکوراسیون و ریخت و پاش در شأن یک مدیر انقلابی نیست.

وی عنوان کرد: به زودی فرمانداری شهرستان جدیدالاتاسیس فلارد افتتاح می‌شود، دستگاه‌های اجرایی برای استقرار ادارات در این شهرستان اقدام کنند و اعتبارات سال آینده آن از خانمیرزا جدا شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: آسیب‌های ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۴۰۰ بررسی شود، برخی مدیران در این ارزیابی شرکت نداشتند و امسال باید مشارکت داشته باشند.

حیدری اضافه کرد: در انتصابات شایسته‌سالاری توسط مدیران در دستور کار قرار دارد و مدیری که به هر دلیلی توان انجام کار و حل مشکل مردم را ندارد باید کنار گذاشته شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 970731