tnf
14 بهمن 1401 - 17:57

عزت امروز کشور مرهون خداباوری نسل گذشته است

مشهد - نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: عزت امروز اسلام و این کشور، مرهون خداباوری نسل گذشته است که مسئولیت آن امروز برعهده جوان امروزی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ۱۴ بهمن مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: برکات دهه فجر مربوط به ۱۰ روز منتج به پیروزی انقلاب نبود، بلکه این برکت تمام ۴۴ ساله اخیر شامل حال همه ما بوده و خصوصاً تقارن آن با ایام‌البیض و اعیاد رجبیه بر برکات آن افزوده است.

وی افزود: بیش از هزار و ۱۸۰ سال از غیبت امام زمان (عج) می‌گذرد و در این زمان، ما در همان شب درازی هستیم که آخرین لحظات آنکه ختم به صبح می‌شود. آن روز که اندیشه مهدویت در سرتاسر عالم گسترش یافته و اسلام‌خواهی بر پایه نهضت‌های مردمی در کل دنیا برقرار است، آن زمان است که به «وَالَّیلِ اِذا یَسر» اشاره می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: توسعه این اندیشه، در شعاع خون‌های شهدای ما تحقق یافته است. شما پدرها و مادرها همان کسانی بودید که فرزندان شهیدتان را به جبهه‌ها فرستادید تا این واقعیت را در دنیا پخش کنند و این اندیشه را شکل دهند.

امام جمعه مشهد مقدس اضافه کرد: سال‌ها قبل، فوکویاما در تحلیل خود از جامعه اسلامی به جهان تشیع اشاره می‌کند و آن را شبیه به پرنده‌ای می‌داند که یک بال سرخ و یک بال سبز دارد؛ بال سرخ منطبق بر مبانی و معارف عاشورا و بال سبز منطبق بر اندیشه مهدوی. این اندیشمند آمریکایی گفته بود که اگر غرب بتواند این دو بال شیعه را بچیند، این اندیشه ساقط و اگر نتواند، این مکتب بر دنیا حاکم خواهد شد.

انقلاب اسلامی، رسواکننده توطئه نظام سلطه

وی با اشاره به اینکه بدنه فعال جامعه امروز پیروزی انقلاب را ندیده و محضر امام انقلاب را درک نکرده است، عنوان کرد: شناخت این بخش از جامعه ما بر مبنای تصاویر و روایتی است که از روزهای پیروزی انقلاب وجود دارد و بر همان اساس، تصور عمومی آن است که مردم به رهبری یک فرد، به راه افتادند، یک رژیم را ساقط کردند و رژیم دیگری را سرکار آوردند. در این مقام، این فکر در ذهن جوان ما نفوذ می‌کند که چرا این رژیم باید بهتر از رژیم قبل باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: جوانان ما زمانی که شب ۲۱ بهمن، گلوله داغ رژیم طاغوت بر سینه مردم می‌نشست درحالی‌که حتی سلاح سرد در دستان آن‌ها نبود، را ندیده‌اند. خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: «مگر ندیدید که ذات اقدس پروردگار با قوم عاد و ثمود چه کرد». برادران و خواهران، خدای امروز ما همان خدای زمان عاد و ثمود است. اینجاست که ذات اقدس پروردگار می‌فرماید «إِنَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصَادِ» تا به ما بگوید که همواره در کمین ظالمان و مستکبران است.

انقلاب ما در امتداد انقلاب انبیا (ع) است

وی ابراز کرد: خدایی که فرعون را از اریکه قدرت و پادشاهی به لجن‌زار نیل انداخت، با آمریکا و ۴۰ هزار مستشار او در این کشور هم همان کار را کرد. انقلاب ما در امتداد انقلاب انبیا (ع) است و همان‌طور که در آن زمان، خداوند عالم بر دشمنان حق تاخت و معارضان انبیای الهی را سرکوب کرد، در انقلاب ما هم خداوند عالم نشانه‌های قدرت و عظمت خود را به رخ دنیای استکبار کشید و از آن زمان تاکنون، همه توطئه‌ها و فتنه‌های نظام سلطه را هم به برکت همین انقلاب، نقش بر آب کرده است.

نصرت الهی در گرو دین‌خواهی مردم است

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: برای آقاپسر و دخترخانم جوانی که باسواد شده، رشد سیاسی و اجتماعی پیدا کرده اما نتوانسته آن دوران را درک کند، این ضرورت وجود دارد که تاریخ را تحلیل کنند. در طول تاریخ، از مظالم مغول گرفته تا خون‌خواری‌های امیرتیمور گورکانی و حتی وقایع خون‌بار مشروطه و دوران پهلوی، اتفاقات ناگواری برای مردم مظلوم ما رخ داده اما علت اینکه ذات اقدس پروردگار، عنایات و نصرت خود را به‌طور مشخص در انقلاب ما به میدان آورد، آن خانمی بود که چادر بر سر، کودکش را از محله حوض خرابه به آغوش گرفت و به میدان ده دی آمد تا درنهایت زیر شنی تانک برود، اما اظهار کند که نه برای دنیا و نان و معیشتش بلکه به خاطر دینش به میدان آمده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس، تا روزی که مردم دین‌خواه باشند و به خاطر ایمان و اسلامشان پای این نظام بایستند، خدا پشتیبان آن‌ها خواهد بود اما زمانی که در اثر فشار دشمن در حمله نظامی یا تحریم اقتصادی، مردم از دین روی‌گردان شدند، خدا دست از نصرت خود برمی‌دارد و همه‌چیز سقوط می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: اگر مظاهر رنگارنگ دنیا دل ما را فریب داد و دست از دین برداشتیم، دشمن بر ما مسلط خواهد شد و اگرچه بر مبنای «اِنَّ رَبَّکَ لَبِالمِرصاد» خدا در کمین ظالمان است اما تنها زمانی نشانه نصرت و فتح الهی در زندگی قابل‌مشاهده خواهد بود که مردم اسلام بخواهند و چشم به رضای الهی داشته باشند.

وی عنوان کرد: اینجاست که دشمن به جنگ نرم و شناختی اقدام می‌کند تا دین‌مداری و وابستگی فکری و قبلی مردم ما به خدا را تغییر دهد و شرایطی را ایجاد کند که مردم ما در برابر زن کشف ‎حجاب‎ کرده سکوت کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به جوانان اظهار کرد: فرزندان عزیز من که دوران انقلاب را ندیده‌اید، بدانید که عزت امروز اسلام و این کشور، مرهون خداباوری نسل گذشته شماست که مسئولیت آن امروز برعهده شما قرار دارد. اینجاست که باید مقاومت و مراقبت کرد که پای شما نلغزد، همکار دشمن نشوید، بایستید و خدا هم به همین میزان شما را حمایت خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017213