tnf
13 بهمن 1401 - 10:58

اهدای ۴ هزار ۶۰۰ فقره سند بنیاد علوی در مازندران/ اموال غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم واگذار شد

آیین واگذاری ۴ هزار و ۵۹۴ فقره از اسناد غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم مازندران در دومین روز از ایام الله دهه فجر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر؛ همزمان با مراسمی که در چهار استان دیگر از جمله گیلان، خراسان جنوبی، بوشهر به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد صد و سی و پنج هزارمین سندی که در دوران پهلوی مصادره شده به مردم تحویل داده شد.

حسن قلی‌زاده مدیر کل بنیاد مستضعفان استان مازندران در این آیین گفت: از زمان حضور در حوزه اداره کل استان مازندران سعی کردیم با ارتباط بین همکاران و مردم اموال ملت که یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست بنیاد نیز می باشد را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی به ۸۵۶ قریه غضب شده توسط پهلوی در استان مازندران اشاره کرد و افزود: بنیاد مستضعفان به برکت انقلاب اسلامی در تلاش برای واگذاری اسناد به صورت رایگان در اختیار مردم است.

وی افزود: امروز ۱۳۵ هزارمین سند در سطح کشور و در تبع آن در استان مازندران ۴ هزار و ۶۰۰ سند به عدد ریالی هزار ۸۵۰ میلیارد تومان به مردم واگذار شد.

مدیرکل بنیاد مستضعفان با بیان اینکه در سال ۹۸ چهارصد و بیست  سند و اکنون ۴ هزار ۶۰۰ سند تحویل مردم مازندران شده است اظهار داشت: در این مدت ۳ سال ۹ هزار ۶۰۰ سند تحویل داده شد.

قلی‌زاده گفت: این تعداد سند ۶۱ هکتار است که ۳ هزار ۷۰۰ سند مسکونی و بقیه کشاورزی و سایر کاربری‌ها است.

قلی‌زاده در پایان از تمام دستگاه‌هایی که در این زمینه همکاری کردند تشکر و قدردانی کرد و گفت: این موضوع دستاورد انقلاب است و از مردم و گروه‌های مردمی، بنیاد مسکن، اداره ثبت و سایر دستگاه‌ها تقدیر و تشکر می‌کنم. 

پایان پیام/۸۶۰۶۱/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014489